Biodata

Nama: Dr Suhazeli Abdullah

Dilahirkan di Kota Bharu Kelantan. Pendidikan awal di sekolah Kebangsaan Perol dan Sultan Ismail College (SIC), Kelantan. Melanjutkan pelajaran di peringkat ijazah perubatan di Universiti Sains Malaysia, Kubang Kerian, Kelantan. Kemudian, melanjutkan pelajaran ke peringkat Sarjana (Master of Medicine) dalam pengkhususan Perubatan Keluarga di Universiti Kebangsaan Malaysia. Kini berkhidmat di Klinik Kesihatan Ketengah Jaya Dungun, Terengganu sebagai Pakar Perunding Perubatan Keluarga.

Banyak terlibat dalam menyampaikan ceramah mengenai fikah perubatan. Menulis secara aktif dalam laman web peribadi beliau berkaitan isu-isu semasa termasuk vaksin dan sebagainya. Buku ini ditulis bagi memenuhi beberapa desakan rakan untuk menerangkan berkaitan kontroversi vaksin. Motto utama hidup beliau adalah Hidup Bermanfaat.

Maklumat lanjut mengenai beliau dan hasil penulisan lain boleh diperolehi dari laman web www.suhazeli.com

Fanpage: fb.com/drsuhazeli

Fb Profile: fb.com/suhazeli

Working Experience

    1. House Officer   1997 – 1998
      1. Head Unit and Family Medicine Specialist, June 2015 – now, Klinik Kesihatan Ketengah Jaya, Dungun, Terengganu.
      2. Head Unit and Family Medicine Specialist, August 2014 – June 2015, Klinik Kesihatan Batu 2.5, Kemaman, Terengganu.
      3. Head Unit and Family Medicine Specialist, November 2013 – August 2014, Klinik Kesihatan Cheneh, Kemaman, Terengganu.
      4. Head Unit and Family Medicine Specialist, April 2013 – November 2013, Klinik Kesihatan Apin-Apin, Keningau Sabah.
      5. Head Unit and Family Medicine Specialist, March 2010 – March 2013, Klinik Kesihatan Marang Terengganu
      6. Head Unit and Family Medicine Specialist. Dec 2004 – March 2010, Klinik Kesihatan Permaisuri, Setiu, Terengganu.
      7. Registrar   2002 – 2004. Klinik Kesihatan Kuala Berang, Terengganu
      8. Medical Officer   1998 – 2002. Kuala Terengganu Hospital, Kuala Terengganu Hospital, Terengganu.

Specialty

Family Medicine Specialist

Interest : Adolescent Medicine

Soft skill : Website Designer, Basic Statistic and SPSS, Social Media Influencer

Academic and professional’s qualification

  • >>M.D., Medicine | USM | 1996
  • >>Master in Medicine (Family Medicine) | UKM | 2004

NGO

  • >>Past Chairman of Amal Foundation of Malaysia, Terengganu Chapter, 2011-2018. [www.yamct.org.my]
  • >>Past Exco member, Family Medicine Specialist Association of Malaysia, 2014-2016. [fms-malaysia.org]
  • >>Chairman of Advisory Board of Ibnu Sina Medical Charity Organization of Malaysia (PAPISMA), 2010-now. [www.papisma.org]
  • >>Past Vice Pres, Family Medicine Specialist Association of Malaysia, 2012-2014
  • >>Past Deputy Chairman of Islamic Medical Association of Malaysia, Terengganu Chapter, 2008-2010
  • >>Past Exco member, Islamic Medical Association of Malaysia, 2010-2014. [www.imamalaysia.org]
  • >>Past President of Ibnu Sina Medical Charity Organization of Malaysia, 2008-2010

WEBMASTER

Academic Recognition & Leadership

Award

  • Anugerah Khas Juri Media Kesihatan by KKM 2018
  • Excellence service award PKD Setiu (2008)

Leadership

a. Management Representative ISO Pejabat Kesihatan Daerah Marang.

(2010-2011)

b. Head of Quality Program in PKD Marang. (2010 – 2013)